Celní správa ČR - Upozornění pro příjemce zásilek

S blížícími se vánočními svátky upozorňujeme příjemce zásilek, aby si objednávali dárky s dostatečným předstihem a zároveň dávali pozor, o jaké výrobky se jedná.

Samotný výběr dárků z internetových e-shopů doporučujeme důkladně promyslet. Zásilky v poštovní přepravě obsahující výrobky označené neoprávněně ochrannými známkami od renomovaných výrobců budou celníky zadrženy a padělky následně zničeny pod celním dohledem.

Příjemce se tak objednaného a zaplaceného zboží nedočká.

Dále upozorňujeme, že od 1. října 2021 začala platit nová daňová povinnost u zásilek nízké hodnoty do 22 EUR, které přijdou ze zemí mimo Evropskou unii zároveň od tohoto data platí povinnost podávat celní prohlášení pro všechny zásilky, tedy i pro ty s nízkou hodnotou do 150 EUR, v tomto případě výhradně elektronické.

Elektronické celní prohlášení mohou občané podat i prostřednictvím speciální aplikace eCeP na poštovní zásilky s hodnotou do 150 EUR, kterou pro tyto účely Celní správa ČR připravila.

Více informací zde.


Téma: Daně / Volný čas a cestování, Zdroj: Celní správa ČR, Obrázek: Pixabay
10.11.2022 (autor Redakce)Související

Výzvy IROP na revitalizaci národních kulturních památek a památek UNESCO

vydáno 29.05.2023

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, spouští v novém programovém období dvě výzvy, které se zaměřují na revitalizaci národních kulturních památek a památek UNESCO. Více než 1,5 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) půjde na zajištění...

Téma: Samospráva a regiony / Volný čas a cestování

Telefonické dotazy vyřídí váš místně příslušný finanční úřad

vydáno 18.05.2023

Od 1. 6. 2023 bude Finanční správa vyřizovat telefonické dotazy veřejnosti výhradně prostřednictvím místně příslušných územních pracovišť finančních úřadů namísto centrální informační linky.

Téma: Daně / Podnikáníwww.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Spojovací 428, 251 63 Strančice
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz