Celní správa ČR - Upozornění pro příjemce zásilek

S blížícími se vánočními svátky upozorňujeme příjemce zásilek, aby si objednávali dárky s dostatečným předstihem a zároveň dávali pozor, o jaké výrobky se jedná.

Samotný výběr dárků z internetových e-shopů doporučujeme důkladně promyslet. Zásilky v poštovní přepravě obsahující výrobky označené neoprávněně ochrannými známkami od renomovaných výrobců budou celníky zadrženy a padělky následně zničeny pod celním dohledem.

Příjemce se tak objednaného a zaplaceného zboží nedočká.

Dále upozorňujeme, že od 1. října 2021 začala platit nová daňová povinnost u zásilek nízké hodnoty do 22 EUR, které přijdou ze zemí mimo Evropskou unii zároveň od tohoto data platí povinnost podávat celní prohlášení pro všechny zásilky, tedy i pro ty s nízkou hodnotou do 150 EUR, v tomto případě výhradně elektronické.

Elektronické celní prohlášení mohou občané podat i prostřednictvím speciální aplikace eCeP na poštovní zásilky s hodnotou do 150 EUR, kterou pro tyto účely Celní správa ČR připravila.

Více informací zde.


Téma: Daně / Volný čas a cestování, Zdroj: Celní správa ČR, Obrázek: Pixabay
10.11.2022 (autor Redakce)Související

Ukončení provozu EET a možný dopad na funkčnost pokladních zařízení

vydáno 08.12.2022

Návrh zákona, kterým se ruší povinnost evidence tržeb, nepočítá od 1. ledna 2023 s dalším provozováním systému EET na straně Finanční správy ani pro dobrovolně evidující podnikatele. Finanční správa upozorňuje podnikatele, že od 1. ledna 2023 bude evidování realizovaných tržeb prostřednictvím pokladních zařízení s...

Téma: Daně / Ekonomika a finance / Podnikání / Právo a zákony

Změny u paušální daně od 1. ledna 2023

vydáno 07.12.2022

Nové úpravy týkající se paušální daně navazují na zvýšení limitu pro plátcovství daně z přidané hodnoty na 2 mil. Kč, tj. i v rámci paušálního režimu došlo pro jeho vstup ke zvýšení hranice příjmů ze samostatné činnosti z 1 mil. Kč na 2 mil. Kč.

Téma: Daně / Podnikání / Právo a zákony

Provozní doba na finančních úřadech během vánočních svátků

vydáno 02.12.2022

Většina pracovišť finančních úřadů nebude mít ke konci letošního roku a mezi svátky omezený provoz a úřední hodiny. Již tradičně budou přes vánoční svátky uzavřeny jen daňové pokladny a pracoviště v optimalizovaném režimu 2+2.

Téma: Daně / Podnikání


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2022, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz