Celní správa ČR - Pozor na dovoz zakázaných suvenýrů a dárků

S blížícím se obdobím dovolených upozorňujeme cestující, aby si nedováželi suvenýry nebo dárky, které mohou porušovat platné národní nebo mezinárodní předpisy.

Při kontrolách zavazadel turistů se celníci na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni setkávají s různými druhy korálů, lastur a mušlí, které si přivážejí z dovolené jako suvenýr. Mnohé z těchto suvenýrů jsou chráněnými exempláři ohrožených druhů živočichů a rostlin, jež jsou chráněny mezinárodní úmluvou CITES (mezinárodní Úmluva o mezinárodním obchodu s volně žijícími druhy živočichů a planě rostoucích rostlin).

Stejně tak by si cestující měli dávat pozor při dovozu vybraných výrobků, (nevztahuje se na zboží dovážené cestujícími mladšími 17 let), kdy jsou dány limity na osvobození od celních poplatků v rozsahu nejvýše:

- 200 ks cigaret, 
- 100 doutníků o hmotnosti jednoho kusu nejvýše 3 gramy
- 50 doutníků o hmotnosti jednoho kusu vyšší než 3 gramy,
- 250 g tabáku ke kouření,
- množství zahřívaných tabákových výrobků, které obsahují 100 g tabáku,
 
nebo jakákoliv kombinace těchto výrobků, pokud součet jejich procentních podílů nepřesáhne 100 % množství.

Doporučujeme všem cestujícím se před odjezdem na dovolenou důkladně informovat o zákazech a omezeních na stránkách Celního úřadu Praha Ruzyně pod odkazem „Informace pro cestující" nebo na informačních panelech na terminálech letiště.


Téma: Volný čas a cestování, Zdroj: Celní správa ČR, Obrázek: Pixabay
27.05.2022 (autor Redakce)Související

Celní správa ČR - Upozornění pro příjemce zásilek

vydáno 10.11.2022

S blížícími se vánočními svátky upozorňujeme příjemce zásilek, aby si objednávali dárky s dostatečným předstihem a zároveň dávali pozor, o jaké výrobky se jedná.

Téma: Daně / Volný čas a cestování

Nový režim pro vstup do Národního parku České Švýcarsko

vydáno 02.09.2022

MŽP vydalo další opatření obecné povahy omezující vstup do lesa na území Národního parku České Švýcarsko s platností od 1. 9. 2022 do konce tohoto měsíce.

Téma: Volný čas a cestování / Životní prostředí


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2023, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz