Burza práce pro zájemce o práci na Lounsku, Žatecku a Podbořansku

Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech (Kulturní dům Zastávka v Lounech), kterou pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem ve čtvrtek 12. 10. 2017 mezi 10.00 – 16.00 hodinou.

Do Loun se sjedou zaměstnavatelé z Lounska, Žatecka, Podbořanska a přilehlých regionů. Své zastoupení budou mít na místě firmy z průmyslových zón a okolí. Poptávka bude zejména po technických profesích. Zaměstnavatelé budou hledat operátory výroby, kovodělníky, obsluhu stacionárních strojů a zařízení, pomocné výrobní dělníky, manipulační pracovníky a skladníky, provozní a strojní zámečníky, svářeče, elektromechaniky či pracovníky se zkušeností s lisováním a povrchovými úpravami materiálů.

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci ÚP ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci burzy také budou moci konzultovat s odborníky Okresní správy sociálního zabezpečení Louny záležitosti z oblasti důchodů nebo nemocenských dávek. Účast OSSZ Louny se stala tradicí a nejčastěji odborníci s lidmi řešili dotazy týkající se získání potřebných „odpracovaných roků“ pro důchod a nároku na nemocenské dávky v případě různých typů pracovního poměru. Letošní novinkou bude prezentace středních škol z lounského okresu - Obchodní akademie a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany a Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec. Na burzu mohou zamířit i žáci 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodiče. Získané informace pak mohou využít při rozhodování, jaký studijní obor zvolit.

Návštěvníci se také dozví , co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor.

Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis. Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši specialisté,“ upozorňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

„O burze jsme informovali také ředitele a výchovné poradce na všech základních a středních školách v okrese Louny. Důvodem je fakt, že pozornost zaměstnavatelů se často soustředí na studenty, kteří si teprve volí svůj budoucí studijní obor,“ doplňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Lounech Vratislav Pražák.

Pořadatelé zajistili pro uchazeče o zaměstnání speciální autobusové spoje ze Žatce, z Podbořan a Postoloprt, kterými se budou moci dopravit na místo konání burzy práce. Propagační leták.


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Obrázek: Pixabay
12.10.2017 (autor Redakce)Související

Premiér uvedl do funkce novou ministryni práce a sociálních věcí

vydáno 14.12.2017

Předseda vlády ČR Andrej Babiš uvedl ve středu 13. 12. 2017 do funkce novou ministryni práce a sociálních věcí. Stala se jí Jaroslava Němcová.

Téma: Důchody / Nemocenské pojištění / Sociální zabezpečení / Zaměstnanost

OP Zaměstnanost splnil milník čerpání o rok dříve

vydáno 11.12.2017

Ministerstvo práce a sociálních věcí je dlouhodobě úspěšné v čerpání finančních prostředků z Evropské unie. Rozpočet Operačního programu Zaměstnanost (OPZ), který resort řídí v programovém období 2014 – 2020, je již ze dvou třetin přidělen na jednotlivé projekty. Zároveň se podařilo o rok dříve splnit povinný milník...

Téma: Zaměstnanost

Nezaměstnanost v listopadu - 3,5 %

vydáno 08.12.2017

K 30. 11. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 265 469 uchazečů o zaměstnání. To je o 5 704 méně než v říjnu, o 97 286 méně než před rokem a zároveň nejméně od listopadu 1997, kdy jich bylo 254 106. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém měsíci 242 499 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob klesl...

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Máte již vybraného kandidáta na prezidenta?

ano  531
ne  80
ještě se rozmýšlím  70
prezidenta volit nepůjdu  60

Hlasovalo 741 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz