https://www.helpgdpr.cz/rstsp/uzivatele.nsf/sluzby/hge-tarif2

Burza práce pro zájemce o práci na Lounsku, Žatecku a Podbořansku

Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech (Kulturní dům Zastávka v Lounech), kterou pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem ve čtvrtek 12. 10. 2017 mezi 10.00 – 16.00 hodinou.

Do Loun se sjedou zaměstnavatelé z Lounska, Žatecka, Podbořanska a přilehlých regionů. Své zastoupení budou mít na místě firmy z průmyslových zón a okolí. Poptávka bude zejména po technických profesích. Zaměstnavatelé budou hledat operátory výroby, kovodělníky, obsluhu stacionárních strojů a zařízení, pomocné výrobní dělníky, manipulační pracovníky a skladníky, provozní a strojní zámečníky, svářeče, elektromechaniky či pracovníky se zkušeností s lisováním a povrchovými úpravami materiálů.

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci ÚP ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci burzy také budou moci konzultovat s odborníky Okresní správy sociálního zabezpečení Louny záležitosti z oblasti důchodů nebo nemocenských dávek. Účast OSSZ Louny se stala tradicí a nejčastěji odborníci s lidmi řešili dotazy týkající se získání potřebných „odpracovaných roků“ pro důchod a nároku na nemocenské dávky v případě různých typů pracovního poměru. Letošní novinkou bude prezentace středních škol z lounského okresu - Obchodní akademie a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany a Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec. Na burzu mohou zamířit i žáci 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodiče. Získané informace pak mohou využít při rozhodování, jaký studijní obor zvolit.

Návštěvníci se také dozví , co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor.

Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis. Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši specialisté,“ upozorňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

„O burze jsme informovali také ředitele a výchovné poradce na všech základních a středních školách v okrese Louny. Důvodem je fakt, že pozornost zaměstnavatelů se často soustředí na studenty, kteří si teprve volí svůj budoucí studijní obor,“ doplňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Lounech Vratislav Pražák.

Pořadatelé zajistili pro uchazeče o zaměstnání speciální autobusové spoje ze Žatce, z Podbořan a Postoloprt, kterými se budou moci dopravit na místo konání burzy práce. Propagační leták.


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Obrázek: Pixabay
12.10.2017 (autor Redakce)Související

Nezaměstnanost v červnu

vydáno 12.07.2018

K 30. 6. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 223 786 uchazečů o zaměstnání. To je o 5 846 méně než v květnu a o 73 653 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od července 1997, kdy bylo bez práce 222 374 lidí. Z celkového počtu nezaměstnaných bylo v uplynulém měsíci 202 205 dosažitelných uchazečů....

Téma: Zaměstnanost

ÚP ČR podporuje sladění nabídky a poptávky na trhu práce i v případě řidičů MHD

vydáno 04.07.2018

Úřad práce ČR vyvíjí maximální snahu ve sladění nabídky a poptávky na trhu práce. Přestože není jediným zdrojem pracovní síly, daří se mu, prostřednictvím nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti (APZ), pozitivně ovlivňovat situaci na trhu práce. V tomto ohledu významně pomáhají rekvalifikační kurzy, na...

Téma: Zaměstnanost

MPSV a ÚP ČR podporují zaměstnavatele osob se zdravotním postižením

vydáno 02.07.2018

Dne 30. června 2018 končí přechodné období, během kterého se zaměstnavatelé zaměstnávající osoby se zdravotním postižením (OZP) mohli připravit na přechod od vymezování či zřizování chráněného pracovního místa (CHPM) k „Uznání zaměstnavatele za zaměstnavatele na chráněném trhu práce“. Chtějí-li tito zaměstnavatelé, i...

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Využijete možnost vyřídit si řidičský průkaz na jakémkoliv úřadě ORP?

ano  54
ne  25
možná  11

Hlasovalo 90 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz