Burza práce pro zájemce o práci na Lounsku, Žatecku a Podbořansku

Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech (Kulturní dům Zastávka v Lounech), kterou pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem ve čtvrtek 12. 10. 2017 mezi 10.00 – 16.00 hodinou.

Do Loun se sjedou zaměstnavatelé z Lounska, Žatecka, Podbořanska a přilehlých regionů. Své zastoupení budou mít na místě firmy z průmyslových zón a okolí. Poptávka bude zejména po technických profesích. Zaměstnavatelé budou hledat operátory výroby, kovodělníky, obsluhu stacionárních strojů a zařízení, pomocné výrobní dělníky, manipulační pracovníky a skladníky, provozní a strojní zámečníky, svářeče, elektromechaniky či pracovníky se zkušeností s lisováním a povrchovými úpravami materiálů.

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci ÚP ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci burzy také budou moci konzultovat s odborníky Okresní správy sociálního zabezpečení Louny záležitosti z oblasti důchodů nebo nemocenských dávek. Účast OSSZ Louny se stala tradicí a nejčastěji odborníci s lidmi řešili dotazy týkající se získání potřebných „odpracovaných roků“ pro důchod a nároku na nemocenské dávky v případě různých typů pracovního poměru. Letošní novinkou bude prezentace středních škol z lounského okresu - Obchodní akademie a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany a Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec. Na burzu mohou zamířit i žáci 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodiče. Získané informace pak mohou využít při rozhodování, jaký studijní obor zvolit.

Návštěvníci se také dozví , co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor.

Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis. Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši specialisté,“ upozorňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

„O burze jsme informovali také ředitele a výchovné poradce na všech základních a středních školách v okrese Louny. Důvodem je fakt, že pozornost zaměstnavatelů se často soustředí na studenty, kteří si teprve volí svůj budoucí studijní obor,“ doplňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Lounech Vratislav Pražák.

Pořadatelé zajistili pro uchazeče o zaměstnání speciální autobusové spoje ze Žatce, z Podbořan a Postoloprt, kterými se budou moci dopravit na místo konání burzy práce. Propagační leták.


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Obrázek: Pixabay
12.10.2017 (autor Redakce)Související

823 milionů korun na růst platů a mezd v sociálních službách míří ke krajům

vydáno 12.10.2017

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vyhověla žádosti Asociace krajů ČR, která požadovala dofinancování sektoru sociálních služeb v kontextu čtyřprocentního navyšování platů před koncem roku 2016. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak poskytne ze svého rozpočtu sociálním službám 823 milionů korun...

Téma: Zaměstnanost

Počet evidovaných dětských skupin se přehoupl přes 400

vydáno 11.10.2017

Dětské skupiny jsou stále oblíbenější službou péče o předškolní děti. S ohledem na pozitivní vývoj na trhu práce přibývá firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako vítaný benefit při slaďování rodinného a profesního života. Velký zájem o tuto službu dokládá i narůstající počet dětských skupin zapsaných v...

Téma: Vzdělávání / Zaměstnanost

ÚP ČR nabídne na Veletrhu práce v Jihlavě rady i pomoc

vydáno 11.10.2017

Ve čtvrtek 12. října 2017 proběhne v Dělnickém domě v Jihlavě (Žižkova 1696/15) mezi 9.00 – 16.00 hodinou Veletrh práce. Více než dvacítka firem nabídne zájemcům volná místa v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, v elektrotechnice, dopravě, ve výrobě nebo v administrativě. Na své si přijdou i ti, kteří chtějí...

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Půjdete k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?

ano  467
ne  68
nevím  29

Hlasovalo 564 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2017, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz