HelpGDPR.cz

Burza práce pro zájemce o práci na Lounsku, Žatecku a Podbořansku

Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech (Kulturní dům Zastávka v Lounech), kterou pořádá Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem ve čtvrtek 12. 10. 2017 mezi 10.00 – 16.00 hodinou.

Do Loun se sjedou zaměstnavatelé z Lounska, Žatecka, Podbořanska a přilehlých regionů. Své zastoupení budou mít na místě firmy z průmyslových zón a okolí. Poptávka bude zejména po technických profesích. Zaměstnavatelé budou hledat operátory výroby, kovodělníky, obsluhu stacionárních strojů a zařízení, pomocné výrobní dělníky, manipulační pracovníky a skladníky, provozní a strojní zámečníky, svářeče, elektromechaniky či pracovníky se zkušeností s lisováním a povrchovými úpravami materiálů.

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci ÚP ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci burzy také budou moci konzultovat s odborníky Okresní správy sociálního zabezpečení Louny záležitosti z oblasti důchodů nebo nemocenských dávek. Účast OSSZ Louny se stala tradicí a nejčastěji odborníci s lidmi řešili dotazy týkající se získání potřebných „odpracovaných roků“ pro důchod a nároku na nemocenské dávky v případě různých typů pracovního poměru. Letošní novinkou bude prezentace středních škol z lounského okresu - Obchodní akademie a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany a Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Žatec. Na burzu mohou zamířit i žáci 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodiče. Získané informace pak mohou využít při rozhodování, jaký studijní obor zvolit.

Návštěvníci se také dozví , co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor.

Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis. Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši specialisté,“ upozorňuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

„O burze jsme informovali také ředitele a výchovné poradce na všech základních a středních školách v okrese Louny. Důvodem je fakt, že pozornost zaměstnavatelů se často soustředí na studenty, kteří si teprve volí svůj budoucí studijní obor,“ doplňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Lounech Vratislav Pražák.

Pořadatelé zajistili pro uchazeče o zaměstnání speciální autobusové spoje ze Žatce, z Podbořan a Postoloprt, kterými se budou moci dopravit na místo konání burzy práce. Propagační leták.


Téma: Zaměstnanost, Zdroj: Úřad práce ČR, Obrázek: Pixabay
12.10.2017 (autor Redakce)Související

Poslanecká sněmovna nepodpořila projednávání zákoníku práce

vydáno 23.03.2018

Poslanecká sněmovna nepodpořila projednání novely zákoníku práce ve zrychleném řízení. Podle Ministerstva práce a sociálních věcí tak poškodila lidi po pracovním úrazu. Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová uvedla, že je potřeba problematiku urychleně řešit a parametrickou změnu schválit co nejdříve.

Téma: Zaměstnanost

ÚP ČR loni podpořil v rámci APZ téměř 20 tis. uchazečů nad 50 let

vydáno 15.03.2018

Zatímco v roce 2014 tvořili lidé nad 50 let z celkového počtu osob podpořených v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) 23,2 %, loni jejich podíl stoupl na 29,5 %. Celkem jich bylo 19 514. Jen během současného programového období zařadil Úřad práce ČR do regionálních projektů bezmála 2 260...

Téma: Zaměstnanost

Státní úřad inspekce práce uskutečnil v roce 2017 téměř 25 tisíc kontrol

vydáno 13.03.2018

V uplynulém roce provedly orgány inspekce práce u zaměstnavatelů celkem 24 945 kontrol. Z tohoto počtu se 8 623 kontrol zaměřilo na dodržování bezpečnosti práce na pracovištích a bezpečný provoz vyhrazených technických zařízení, 6 158 kontrol se věnovalo dodržování pracovních vztahů a podmínek, na odhalování...

Téma: Zaměstnanost

Anketa

Vyplňujete si sami daňové přiznání?

ano  309
ne  150

Hlasovalo 459 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz