https://www.pragodata.com/ict-bezpecnost-a-kyberbezpecnost#sofie

API začala přijímat žádosti o dotace

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu Inovace.

Firmy tak mohou začít žádat o dotace na produktovou, procesní, organizační a marketingovou inovaci s vazbou na využití výzkumu a vývoje. Podnikatelé mohou získat na jeden projekt až 100 milionů korun. Výzvu vyhlásilo 28. května 2021 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 30. srpna 2021. Pro žadatele je připravena celkem 1 miliarda korun.

Cílem výzvy je podpořit u českých firem tvorbu a zavádění nových konkurenceschopných produktů na globální trh a high-tech procesů do výroby, a zvýšit tak jejich počet v pozici technologických lídrů. Výzva je určena především pro malé a střední podniky. Velké podniky mohou podat žádost o dotační podporu, pouze pokud jde o projekt s významným pozitivním dopadem na životní prostředí. „Žadatelé mohou dotace využít na projektovou dokumentaci včetně inženýrské činnosti, stavby, technologie, software a data, práva k užívání duševního vlastnictví nebo na certifikaci produktů,“ řekl Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace a doplnil: „Výzva podporuje také využívání unikátních know-how ze spolupráce s akademickým a výzkumným sektorem a rozšíření know-how firem pro vlastní inovace, a to vazbou na využití výsledků z výzkumu a vývoje, ať už externího nebo vlastního“.

Malé podniky mohou v předložených projektech získat 45 % způsobilých výdajů zpět formou dotace. U středních podniků je to 35 % a u velkých podniků 25 %. V aktuální výzvě jde o podporu ve výši minimálně 1 milion korun a maximálně 100 milionů korun. Podrobné informace o aktuální výzvě jsou dostupné zde.

V programu Inovace bylo dosud podpořeno 837 projektů za téměř 9,5 miliardy korun. Firmám už bylo proplaceno přes 5,5 miliardy korun. Dotace z programu Inovace využila například česká biotechnologická společnost Vidia, která je využila na rozšíření výrobního programu. Vyvinula a zavedla do výroby nové laboratorní testy pro přesnější a rychlejší diagnostiku onemocnění přenášených klíšťaty, neuroinfekcí a dalších vybraných infekcí. Testy jsou navíc kombinovatelné, takže umožňují získat z jednoho testu více požadovaných výsledků. To vede k rychlejším výsledkům a úsporám v materiálních a personálních nákladech zdravotnických zařízení.

API má svá zastoupení ve všech krajských městech České republiky, zájemci o dotace z OP PIK zde mohou konzultovat své projekty. Informace je možné získat i telefonicky nebo e-mailem přes zelenou linku 800 800 777. Všechny služby poskytované API zájemcům o dotace jsou zdarma.


Téma: Podnikání, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Logo: mpo.cz
16.06.2021 (autor Redakce)Související

Mimořádná a ochranná opatření - co aktuálně platí

vydáno 27.07.2021

V neděli 11. dubna skončil v České republice vyhlášený nouzový stav. Vláda proto schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření na základě pandemického zákona.

Téma: Doprava / Koronavirus / Podnikání / Právo a zákony / Volný čas a cestování / Vzdělávání / Zdravotnictví

Od srpna dojde ke zmírnění protiepidemických opatření v oblasti maloobchodu a služeb

vydáno 27.07.2021

Začátkem srpna se tak navýší maximální počet osob na hromadných akcích, v klubech se povolí tanec a kapacita bazénů a koupališť bude nově neomezená.

Téma: Koronavirus / Podnikání / Volný čas a cestování / Zdravotnictví

DPH u dovozu zboží do 22 EUR ze třetích zemí od července 2021

vydáno 16.07.2021

Od 1. 7. 2021 až do nabytí účinnosti novely zákona o dani z přidané hodnoty (DPH) platí stále podle zákona o DPH - osvobození od daně u dovozu zboží, kdy úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR.

Téma: Daně / Podnikání / Právo a zákony


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2021, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz