Úvodní stránka

Objem sázek do loterií vzrostl navzdory rekordnímu počtu zrušených herních zařízení

 

V roce 2015 bylo sázejícími vloženo do hry 152,2 mld. Kč, což je o 10,2 % více než loni. Zároveň však bylo sázejícím vyplaceno na výhrách 121,8 mld. Kč, tedy oproti roku 2014 o 14,1 % více. Příjmy ze hry legálních provozovatelů loterií a jiných podobných her tak činily 30,4 mld. Kč.

K nárůstu objemu finančních prostředků vsazených do hry došlo navzdory tomu, že od roku 2014 až doposud Ministerstvo financí zrušilo z moci úřední rekordních 17 247 herních zařízení. „I přes výborné výsledky Ministerstva financí při rušení herních zařízení se podařilo výrazně zlepšit stávající výši ročního inkasa odvodu z loterií,“ zhodnotil výsledek provozování loterií a jiných podobných her za rok 2015 ministr financí Andrej Babiš. „Inkaso odvodu z loterií a jiných podobných her za rok 2015 činilo 8,1 mld. Kč. Oproti roku 2014 se tedy jedná o nárůst téměř o čtvrt miliardy korun,“ doplnil náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Nadto ještě provozovatelé číselných a okamžitých loterií a kursových sázek zaslali za rok 2015 Českému olympijskému výboru finanční prostředky ve výši převyšující 0,5 mld. Kč v rámci uplatněné slevy na dílčím odvodu z loterií a jiných podobných her, což je o 100 mil. Kč více než v roce 2014.

Obdobně jako v roce 2014 se velký nárůst objemu vsazených částek odehrál v oblasti okamžitých loterií a u internetových kursových sázek, jejichž podíl se každý rok zvyšuje a dosahuje z hlediska finančních prostředků vsazených do hry 1/4 celého trhu. Zvýšení objemu vsazených finančních prostředků v roce 2015 je v porovnání s rokem 2014 rovněž patrné u kostek a u karetních turnajů v kasinu. „Považuji za velký úspěch, že nárůst těchto her nastal na úkor videoloterních terminálů a objem vsazených prostředků se tak přesouvá do méně škodlivých her,“ řekl Ondřej Závodský.

U interaktivních videoloterních terminálů se hodnoty vložených částek meziročně propadly o 16,5 % a hodnoty vyplacených výher se snížily o 19,4 %. Celkově tak lidé na videoloterních terminálech ve srovnání s minulým rokem prohrály o 3 mld. Kč méně. „Od roku 2014 jsme začali s masivním rušením videoloterních terminálů, jejichž nesystémové povolování od roku 2007 bylo zásadním problémem, který přispěl k nárůstu závislosti na hracích přístrojích,“ dodal ministr financí. Kromě toho nastal meziroční propad také u objemu vsazených finančních prostředků u internetových karetních turnajů nebo her a lokálních loterních systémů.

Téma: Ekonomika, Zdroj: Ministerstvo financí, Ilustrační obrázek: Hermann
09.06.2016 (autor Redakce)


Související
 

CzechTrade pomáhá českým firmám ke světovému úspěchu

vydáno 10.10.2016

Staňte se další úspěšnou společností, které agentura CzechTrade otevře svět. V loňském roce jsme pomohli zprostředkovat export za 1,2 miliardy korun.

Téma: Ekonomika / Podnikání

O autentizační údaje k evidenci tržeb lze žádat výhradně elektronicky přes Daňový portál nebo osobně na finančním úřadě

vydáno 06.09.2016

Finanční správa upozorňuje podnikatele a jejich zástupce, že žádost o autentizační údaje k evidenci tržeb je možné podat pouze dvěma způsoby, a to buď elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky (tj. s ověřenou identitou osoby způsobem, kterým se lze...

Téma: Daně a poplatky / Ekonomika

Režimu reverse charge budou podléhat i telekomunikační služby

vydáno 01.09.2016

Vláda na svém zasedání schválila návrh Ministerstva financí, kterým se rozšiřuje použití režimu reverse charge také na vybrané telekomunikační služby. Cílem nařízení je zabránit daňovým únikům, které byly zjištěny i při poskytování některých telekomunikačních služeb. Toto nařízení bude účinné od 1. října 2016.

Téma: Daně a poplatky / Ekonomika

Anketa
 

Máte doma kotel, který musí projít technickou kontrolou?

Hlasovalo 21 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2016, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz