Úvodní stránka

MMR podpoří výstavbu komunitních domů pro seniory 105 miliony korun

 

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v týdnu rozhodla o schválených a zamítnutých žádostech o poskytnutí dotace na výstavbu Komunitních domů seniorů, vyhlášeného v rámci podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2015. Schváleno bylo uvolnění dotací v celkové výši 105 milionů korun pro 12 projektů.

„Tato pilotní výzva, kterou jsme vyhlásili poprvé v historii Ministerstva pro místní rozvoj, přinesla nové poznatky, které budou zapracovány do programové dokumentace Programu podpora bydlení pro období 2016 – 2021 tak, aby podmínky lépe odpovídaly praxi a umožňovaly vznik ještě kvalitnějších projektů odpovídajících potřebám našich starších spoluobčanů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Výzva k podávání žádostí o dotaci na výstavbu Komunitních domů seniorů byla vyhlášena 20. 5. 2015 a žádosti bylo možné předkládat do 30. 6. 2015. O znění podprogramu byla však veřejnost informována již koncem loňského roku. Do podatelny Ministerstva pro místní rozvoj bylo ve stanovené lhůtě doručeno 28 žádostí o celkovém objemu požadovaných finančních prostředků ve výši 284 mil. Kč.

„Podpora není zacílena pouze pro „klasické“ seniory, tedy osoby starší 65 let, či pro osoby zdravotně a tělesně postižené, ale je určena pro seniory už od 60 let, u kterých je vysoká pravděpodobnost stále aktivní pracovní produktivity,“ uvedla již dříve Karla Šlechtová.

Další výzva k předkládání žádostí o dotaci na Komunitní domy seniorů, ale i na další podporované investiční aktivity v oblasti bydlení, jako je regenerace panelových sídlišť, výstavba vstupních a pečovatelských bytů, výstavba technické infrastruktury apod., pro rok 2016, bude vyhlášena ve 4. čtvrtletí roku 2015. Doporučujeme žadatelům sledovat web Ministerstva pro místní rozvoj, kde budeme o aktuálních výzvách s předstihem informovat.

Seznam schválených akcí financovaných ze státního rozpočtu naleznete zde http://www.mmr.cz/cs/Stavebni-rad-a-bytova-politika/Bytova-politika/Programy-Dotace/Programy-podpory-bydleni/Programy-podpory-bydleni-pro-rok-2015.

Podrobné informace o dotačním titulu Komunitní dům seniorů jsou zveřejněny ve znění podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2015 na webu Ministerstva pro místní rozvoj http://www.mmr.cz/getmedia/12665dc0-23e4-4f83-b5ec-3653f58dcf41/43001_priloha-RM_podprogram_PB-2015.pdf.

Téma: Veřejné finance, Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj, Obrázek: mmr.cz
17.08.2015 (autor Redakce)


Související
 

411 milionů na podporu bydlení v příštím roce

vydáno 19.10.2016

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu na předkládání žádostí o dotaci z programu Podpora bydlení. V celkem čtyřech podprogramech lze žádat o prostředky na regeneraci sídlišť, vznik podporovaných bytů, výměnu olověných rozvodů nebo pořízení výtahu a bezbariérových přístupů do bytových domů. Žádosti je možné...

Téma: Nemovitosti a bydlení / Veřejné finance

Obce mohou žádat o dotaci na pořízení územních plánů

vydáno 18.10.2016

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotací (s možností víceletého financování) z programu „Podpora územně plánovacích činností obcí“ pro rok 2017 na dotační titul „Územní plán“. Pro žadatele je připraveno dvacet milionů korun. Žadatelé mohou žádosti o podporu podávat od...

Téma: Samospráva a regiony / Veřejné finance

Téměř 1 miliarda na důležité vodohospodářské projekty

vydáno 14.10.2016

Ministerstvo životního prostředí schválilo dotace pro další úspěšné projekty ze čtyř výzev Operačního programu Životní prostředí. Peníze půjdou na dvě stovky projektů, především na ochranu proti povodním, které kvůli klimatické změně představují každoroční hrozbu pro Českou republiku. Dotaci získaly rovněž projekty...

Téma: Veřejné finance / Životní prostředí

Anketa
 

Máte doma kotel, který musí projít technickou kontrolou?

Hlasovalo 21 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2016, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz