Úvodní stránka

Lidé z MPSV nabídnou uchazečům o práci cenné informace

 

Zástupci organizací spadajících pod Ministerstvo práce a sociálních věcí nebudou chybět mezi vystavovateli na veletrhu práce Profesia Days, který se koná ve dnech 21. a 22. října na výstavišti v Letňanech. Zájemci se dozví na jednom místě o nabídce zajímavých pracovních míst, novinách na trhu práce, chystaných projektech nebo můžou navštívit řadu praktických seminářů a workshopů. Záštitu nad veletrhem přijala ministryně Michaela Marksová.

„Pozitivní dopad na snižování nezaměstnanosti má samozřejmě růst ekonomiky a vládní pobídky. V neposlední řadě k tomu ale i přispívají akce, jako je právě veletrh Profesia Days, který umožňuje setkání zaměstnavatelů a uchazečů o práci a přispívá k výměně cenných informací o dění na trhu práce mezi jednotlivými návštěvníky a vystavovateli,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a na něj navazující Operační program Zaměstnanost (OPZ), prostřednictvím kterých čerpá Česká republika peníze z Evropského sociálního fondu. Peníze jsou použity na zvýšení zaměstnanosti a odstranění bariér na trhu práce. Lidé z MPSV budou poskytovat informace nejen o opatřeních, která se již úspěšně podařilo zavést do praxe, ale hlavně o připravovaných projektech ministerstva.

Stánek zde bude mít také Úřad práce ČR. Jeho zástupci zájemcům poradí nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale pomohou jim také s orientací ve vzdělávací nabídce škol, představí jednotlivé nástroje aktivní politiky zaměstnanosti a přiblíží projekty zaměřené na podporu zaměstnanosti konkrétních skupin uchazečů o zaměstnání. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé potřebují a o jaké profese mají zájem především nebo se dozví, jak postupovat, pokud přijdou o práci.

Poradci ze sítě EURES přiblíží možnosti pracovního uplatnění nejen v členských státech Evropské unie. Zahraniční zaměstnavatelé v současné době nabízí tisíce ověřených volných pracovních míst ve dvaatřiceti členských státech, ve kterých tato síť působí.

Fond dalšího vzdělávání (FDV) bude na veletrhu prezentovat veřejně dostupný katalog povolání, který slouží zaměstnavatelům, vzdělavatelům, kariérním poradcům, uchazečům o zaměstnání i studentům jako cenný zdroj podrobných informací o jednotlivých povoláních. Takzvaná Národní soustava povolání monitoruje a eviduje požadavky na výkon jednotlivých povolání a poskytuje díky tomu reálné informace o situaci na trhu práce.

Své zástupce bude mít na akci i Česká správa sociálního zabezpečen a odpoví na otázky související se sociálním pojištěním, tedy zejména důchody a dávkami nemocenského pojištění.

Jestliže hledáte nové uplatnění a zajímají vás novinky na trhu práce v ČR i celé Evropě, neváhejte a přijďte na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech na již pátý ročník veletrhu práce.


Petr Habáň
tiskový mluvčí

19.10.2015 (autor Redakce)


Související
 

Pracujete při důchodu? O jeho navýšení si můžete žádat již po 360 odpracovaných dnech

vydáno 20.10.2016

Od ledna do října obdržela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bezmála 62 tisíc žádostí o přepočet starobního důchodu pracujících důchodců. Počet podaných žádostí tak dosáhl úrovně za celý loňský rok a pravděpodobně bude atakovat hranici z roku 2014, kdy si o přepočet požádalo téměř 70 tisíc důchodců. Vylepšit...

Téma: Důchody / Práce a zaměstnanost

Zaměstnavatelé nabídnou práci v Šumperku

vydáno 11.10.2016

Volná pracovní místa ve strojírenství, elektrotechnice, stavebnictví, zdravotnictví, lázeňství, dopravě nebo v papírenském a plastikářském průmyslu či v sociální oblasti nabídnou zájemcům na Burze práce a vzdělání v šumperském Domě kultury (Fialova 3) významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších...

Téma: Práce a zaměstnanost

Nezaměstnanost v září opět klesla, bez práce bylo nejméně lidí od prosince 2008

vydáno 10.10.2016

K 30. 9. 2016 evidoval Úřad práce ČR celkem 378 258 uchazečů o zaměstnání. To je o 10 216 méně než v srpnu, o 63 634 méně než v září 2015 a nejméně od prosince 2008, kdy jich bylo 352 250. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 359 294 dosažitelných uchazečů (jsou schopni okamžitě nastoupit do vhodného zaměstnání)....

Téma: Práce a zaměstnanost

Anketa
 

Máte doma kotel, který musí projít technickou kontrolou?

Hlasovalo 49 návštěvníků.


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2016, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz