Kontroly na Matějské pouti

Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy každoročně monitoruje činnost provozovatelů atrakcí na Matějské pouti. Celkem bylo kontrolováno 40 atrakcí od 11 provozovatelů. Inspektoři nezjistili závažnější porušení právních předpisů, které mají v dozorové kompetenci, pouze drobné provozní závady, ty byly následně odstraněny.

Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila pravidelné kontroly provozovatelů atrakcí na Matějské pouti v Praze. Kontroly byly prováděny ve dvou časových úsecích.

První kontroly proběhly ještě před zahájením vlastní pouti, kdy se inspektoři zaměřili na bezpečnostní prvky a posouzení technického stavu jako jsou například systémy pro pasažéry, zádržné systémy jednotek, výšky nástupu, pokyny pro zákazníky v českém jazyce, vyrovnání povrchu terénu, stabilita a kotvení u nafukovacích hradů a skluzavek nebo vymezení volného prostoru u řetízkových kolotočů.

V tomto období bylo kontrolováno 25 atrakcí, kdy ve 13 případech byly zjištěny drobné provozní závady.

Další kontroly byly provedeny již ve dnech běžného provozu pro veřejnost. Kontroly byly zaměřeny na dodržování povinností provozovatelů atrakcí v provozu a před zahájením provozu příslušného dne. Inspektoři ČOI se zejména soustředili na bezpečnost atrakce před spuštěním provozu. Konkrétně se jednalo o povinnost dodržet zkušební jízdy, kontroly jednotlivých částí atrakce, pravidelné zápisy do knihy kontrolních jízd, které musí každý provozovatel vést. Dále ČOI kontrolovala vlastní provoz atrakce jako například povinnosti obsluhy, které se týkají uvedení a bezpečného usazení návštěvníka atrakce před jízdou. V běžném provozu bylo kontrolováno 30 atrakcí u 10 provozovatelů.

V obou fázích kontrol nebyla zjištěna zásadní pochybení a porušení zákona o ochraně spotřebitele a jiných právních předpisů. Drobné závady, které by bránily provozování atrakcí, či ohrožovaly jejich bezpečný provoz, nebyly v průběhu provedených kontrol evidovány. Uložená opatření byla následně provozovateli atrakcí odstraněna.


Téma: Ochrana spotřebitele, Zdroj: Česká obchodní inspekce, Obrázek: Pixabay
02.05.2018 (autor Redakce)



Související

Srovnávač nabídek dodavatelů elektřiny a plynu

vydáno 27.03.2024

Pokud uvažujete o změně dodavatele elektřiny nebo plynu, vyzkoušejte srovnávač nabídek Energetického regulačního úřadu, nyní s novou funkcí načítání dat z faktury dodavatele. Srovnávač ERÚ aktuálně porovnává nabídky od 33 dodavatelů elektřiny a 30 dodavatelů plynu.

Téma: Ochrana spotřebitele

Nastavení záloh na dodávku energií

vydáno 19.02.2024

Energetický regulační úřad řeší ve zvýšené míře důsledky špatně nastavených záloh na dodávky energií. Ty mohou ve vyúčtování vést nejen k vysokým nedoplatkům (nízké zálohy), ale i přeplatkům (vysoké zálohy) až v řádu desetitisíců, které někteří dodavatelé odmítají svým zákazníkům vracet. V období, kdy mnoha...

Téma: Ochrana spotřebitele

Vysoká kvalita potravin oceněných značkami KLASA a Regionální potravina

vydáno 24.01.2024

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pravidelně uskutečňuje kontrolní akce se zaměřením na potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina. Výsledky za rok 2023 potvrdily, obdobně jako v minulých letech, jejich velmi vysokou jakost a bezpečnost. Z hlediska zjištění SZPI se jedná o jednu z nejméně...

Téma: Ochrana spotřebitele


www.statnisprava.cz
© Copyright 2000 - 2024, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Spojovací 428, 251 63 Strančice
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz